Trzeci sezon Belfra ze średnio pochlebnymi recenzjami

ADMINISTRACJA16 listopada, 2023

Po znaczącej przerwie, znany polski serial kryminalny „Belfer” wraca na ekrany z trzecim sezonem o tytule „Belfer – Ostatnia lekcja”. Premiera rozpoczęła się po wakacjach. A więc już niedługo widzowie będą mogli ponownie spotkać się z jednym z najbardziej lubianych nauczycieli w Polsce. A konkretnie z Pawłem Zawadzkim, w którego rolę wciela się Maciej Stuhr.

Od swojego debiutu w 2015 roku, „Belfer” zdobył liczne nagrody festiwalowe i serca publiczności. Ustanawił nowe standardy dla polskich produkcji kryminalnych. Teraz, po kilkuletniej przerwie, serial powraca w charakterystycznym dla siebie stylu, który przyniósł mu popularność. Maciej Stuhr, jako Paweł Zawadzki, pokazuje dojrzalszą interpretację swojej roli. Jest ona porównywalna do smaku wytrawnego wina, który poprawia się z biegiem lat.

W nowym sezonie serialu „Belfer – Ostatnia lekcja” fabuła koncentruje się na powrocie głównego bohatera, Pawła Zawadzkiego. Powraca on do jego rodzinnego miasta Małomorz po wyjściu z więzienia. Rozpoczyna pracę w miejscowym liceum, gdzie opiekuje się klasą maturzystów. Sytuacja komplikuje się, gdy podczas rejsu zorganizowanego przez Pawła dla grupy nastolatków, jeden z uczniów – buntowniczy Kacper Krynicki, w którego rolę wciela się Michael Zieliński – znika. To wydarzenie daje początek skomplikowanemu śledztwu.

Serial „Belfer – Ostatnia lekcja” zgłębia relacje grupy nastolatków stojących u progu dorosłości. Muszą oni stawić czoła trudnej sytuacji wykraczającej poza ich dotychczasowe doświadczenie. Zaginięcie Kacpra prowadzi do serii wydarzeń, zmuszających wielu mieszkańców miasteczka do konfrontacji z własną przeszłością.

W najnowszym sezonie „Belfer – Ostatnia lekcja” na ekranie zobaczymy nie tylko Macieja Stuhra, ale również wielu znanych aktorów. M.in. Agata Kulesza, Mirosław Baka i Katarzyna Herman. Obok nich wystąpią także młode talenty, w tym Michael Zieliński.

Reżyserią wszystkich odcinków serialu zajmuje się Łukasz Grzegorzek. To laureat nagrody za najlepszą reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Został również nominowany do nagrody Orły 2022 za najlepszy film. Nad scenariuszem pracowało wielu utalentowanych twórców, w tym Monika Powalisz, autorka poprzednich sezonów. A także Przemysław Nowakowski, Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki.

Serial „Belfer” rozpoczął emisję swojego finałowego sezonu już tej jesieni na platformach CANAL+ online oraz CANAL+ Premium. Dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie poprzednie odcinki lub nadrobić braki, CANAL+ oferuje możliwość bezpłatnego obejrzenia pierwszego sezonu. Jest to świetna okazja do przypomnienia sobie początków i wcześniejszych przygód Belfra przed nadchodzącym ostatnim, kluczowym sezonem.

Na zakończenie warto przypomnieć, że „Belfer” to serial nie tylko zapewniający rozrywkę i napięcie, ale również poruszający ważne tematy i skłaniający do refleksji nad współczesnym społeczeństwem. Z niecierpliwością oczekujemy na tę ostatnią, najważniejszą lekcję, jaką przyniesie nam finałowy sezon.

Udostępnij: