What's happening?

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji

Skazany na bluesa (2005) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!

Skazany na bluesa (2005) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!

Polska97 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
9 1 głos
Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Jak dobrze że działacie, bo na zerion nie ma, a serwisy 3filmy i filman cc też zamkneli
Szkoda tylko że teraz to wszędzie trzeba się rejestrować, no ale przynajmniej działa
jak po rejestracji wam nie działa to może po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
Dla mnie super!! Muzyka 10/10 i nie sugerujcie się opiniami hejterów, warto zobaczyć!!
A ja uwielbiam takie klimaty. Wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam wszystkim!
Chwała wam za udostepnienie, bo bez kitu widze ze zamkneli alltube, efilmy, fili cc. Dramat..
o jak dobrze że można na was liczyć, nie żałuje wydanego sianka, polecam
No takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
Przestańcie wreszcie narzekać na rejestracje, w dzisiejszych czasach to niestety standard
ja najpierw szukam na vider, resetoff, zaq2 i freedisc, a potem przychodze tutaj
Od siebie dodam że działa bez zarzutu, a już sie bałem że wywalilem hajs w błoto
Dzięki za wrzutke bo nie mogłem tego znaleźć na cda, ekino ani zalukaj
chyba najlepsza strona z filmami! fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy
znajomi mi polecili i szczerze nie żałuje, nawet fajnie się oglądalo
W sumie nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat ten film o dziwo przypadł mi do gustu.
Oceniam na 9/10, też myślałem że mi nie przypasuje ale jednak był nawet spoko
Osobiście polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, ogólnie nie nudziłem się
dobre to? polecacie nawet jak ktoś niezbyt lubi takie klimaty?
Dzięki, długo nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwają za prawa autorskie
Super! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam obejrzec!
ta, przyzwyczajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to już norma
radzę obejrzeć w całości online po polsku, naprawde dobra jakość
Dobre, polecam. U mnie da się oglądać normalnie, nie zacina, moze to wina waszego internetu
takie w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie widział
nie ma tragedii, chociaż spodziewałem się czegoś więcej to i tak daje 7/10


W całym filmie Skazany na bluesa online narracja jest prowadzona w sposób prosty i przejrzysty. Wydarzenia przedstawiono w kolejności chronologicznej, co pozwala widzowi na łatwe śledzenie i zrozumienie historii. Jedynymi elementami odbiegającymi od tej prostoty są halucynacje głównego bohatera, Ryśka, wywołane zażyciem narkotyków, oraz nieliczne retrospekcje, które przenoszą nas do jego młodzieńczych lat. Dzięki temu poznajemy bohatera i jego relacje ze światem.

Punkt zwrotny w całym filmie Skazany na bluesa online

Moment, w którym Riedel po raz pierwszy sięga po narkotyki, stanowi kluczowy punkt zwrotny w filmie. Analizując treść filmu, można zastanawiać się, jaki przekaz miał na celu przekazać reżyser. Czy chciał ukazać nam gwiazdę rocka, idola, wokalistę zespołu „Dżem„, narkomana, czy hipisa? Wydaje się, że reżyser starał się przedstawić wszystkie te aspekty postaci Ryśka Riedla. Moim zdaniem, właśnie ta próba pokazania wielu różnych stron życia Riedla jest jedną z głównych wad całego filmu Skazany na bluesa online.

Reżyseria i scenariusz

Reżyser, Kidawa-Błoński, dotknął każdej z tych sfer, ale nie zagłębił się w żadną z nich wystarczająco. W efekcie nie uzyskujemy klarownego obrazu „przygody” Ryśka z narkotykami, jego relacji z zespołem, ani okoliczności powstawania jego najsłynniejszych utworów. Taka ogólnikowość może być frustrująca i pozostawić widza z poczuciem niedosytu.

Pod względem technicznym, cały film Skazany na bluesa prezentuje się poprawnie i jest przyjemny w oglądaniu. Brakuje w nim jednak wyjątkowych ujęć, które mogłyby zapadnąć w pamięć widza. Interesującym aspektem jest użycie kolorów. Sceny przedstawiające Riedla jako narkomana ukazano w tonacjach bardziej ponurych w porównaniu do tych, gdzie pojawia się jako muzyk i hipis. Warto także wyróżnić element muzyki w filmie.

Sceny koncertowe

Utwory zespołu „Dżem” zostały doskonale wplecione w narrację, co nie tylko zwiększa autentyczność opowieści, ale również wzbogaca odbiór fabuły. Sceny koncertowe zrekonstruowano z taką precyzją, że mogą sprawiać wrażenie autentycznych archiwalnych nagrań. Podjęcie decyzji o angażowaniu członków zespołu „Dżem” do grania samych siebie w filmie było interesującym i odważnym posunięciem. Dodatkowo Maciej Balcar, obecny wokalista zespołu, wciela się w znaczącą rolę drugoplanową Indianera.

Takie castingowe wybory dodają produkcji autentyzmu, co czasami może zacierać dla widza granicę między fabułą a dokumentem. Tomasz Kot, grający Ryśka Riedla, wykonał swoją rolę znakomicie. Jego kreacja jest bardzo przekonywająca i wiarygodna, co jest godne podkreślenia. Ciekawym jest również fakt, że właśnie ten film przyczynił się do promocji Tomka Kota jako aktora na początku jego kariery.

Aranżacje i kostiumy – Skazany na bluesa cały film

Kostiumy w filmie są jednym z jego najmocniejszych elementów. Doskonale odwzorowują one atmosferę lat 70. i 80., a także fascynację Riedla kulturą hippisowską. Warto podkreślić, że Ewa Krauze, autorka kostiumów, została za swoją pracę nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Skazany na bluesa cały film można odbierać różnie. W zależności od indywidualnego zaangażowania emocjonalnego w fabułę lub samą prawdziwą historię.

Są tu jacyś fani zespołu „Dżem”?

Dla fanów zespołu „Dżem” i samego Riedla film ten może stanowić hołd dla artysty. Natomiast dla osób mniej związanych z tą historią może wydawać się opowieścią o narkomanie z zacięciem muzycznym i problemami rodzinnymi. To, jak różne mogą być interpretacje i odbiór filmu, pokazuje, jak różnorodne i fascynujące może być kino. Jedną z widocznych wad filmu, którą mogą zauważyć nawet jego fani, jest jego fragmentaryczność.

Umiejscowienie poszczególnych wydarzeń w czasie

Skazany na bluesa cały film skacze między różnymi okresami życia bohaterów bez wyraźnego łącznika, co może wprowadzać zamieszanie i utrudniać płynność narracji. Osoby nieznające biografii zespołu Dżem mogą mieć problem z umiejscowieniem poszczególnych wydarzeń w czasie. Taki sposób przedstawienia historii nie pozwala widzowi głębiej poznać postaci ani zrozumieć ich motywacji. Film skupia się bardziej na przedstawieniu sposobu, w jaki Riedel zaczął brać narkotyki, niż na wyjaśnieniu przyczyn tego zachowania.

W rezultacie, produkcja ta nie dostarcza odpowiedzi na wiele kluczowych pytań dotyczących jego życia. W filmie często poruszano różne wątki, które nagle przerywano bez wyraźnej konkluzji. A narracja szybko przechodzi do kolejnego etapu życia wokalisty. Co więcej, w produkcji pominięto lata 80., które były nie tylko najbardziej interesującym okresem w karierze grupy, ale też stosunkowo spokojnym czasem w życiu jej lidera.

Krótkie podsumowanie recenzji

Kreacja postaci Indianera, w którą wciela się Maciej Balcar, obecny wokalista Dżemu, wywołuje mieszane uczucia i nie będę jej bardziej analizować. To, co najbardziej razi w filmie, to jego powierzchowność. Często wydaje się, że warto byłoby pogłębić niektóre tematy, zbadać przyczyny pewnych zdarzeń i ich konsekwencje. Ale Skazany na bluesa cały film online pozostawia wiele niewyjaśnionych kwestii i niedopowiedzeń.

Szczególnie interesujący w filmie wydaje się być wątek żony głównego bohatera, Goli, granej przez Jolantę Fraszyńską. Możliwe, że lepszym podejściem byłoby skupienie się na jednym fragmencie życia głównego bohatera, na przykład przedstawienie historii z perspektywy jego żony, co pozwoliłoby na głębsze zbadanie jej uczuć, wahania i wątpliwości.

Takie podejście mogłoby dodać filmowi większej głębi. Kluczowym elementem produkcji jest z pewnością muzyka. Piosenki dobrano dobrze , doskonale oddają nastrój i w wielu momentach ratują film przed przeciętnością, podkreślając emocjonalne aspekty opowieści.

Tytuł oryginalny Skazany na bluesa
Ocena IMDb 7.2

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne filmy

Gran Turismo (2023) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Ocalony (2013) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Pod Mocnym Aniołem (2014) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Maestro (2023) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Zmierzch (2008) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Ostatnie Lato (2023) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Perfect Days (2023) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Kochaj i tańcz (2009) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Joker (2019) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Pitbull. Niebezpieczne Kobiety (2016) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Rambo 5 Ostatnia Krew (2019) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!
Trzej muszkieterowie: D’Artagnan (2023) Obejrzyj Cały Film Online Już Dziś!