Iwo wraz ze swoją grupą przyjaciół żyje w małym, spokojnym miasteczku, gdzie emocjonujące wydarzenia zdarzają się rzadko. Chłopak musi też zajmować się swoją młodszą siostrą Melą, która wymaga specjalnej troski. Grupa przyjaciół zaczyna interesować się ruinami ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez mieszkańców Czarnym Młynem. Pomimo ostrzeżeń, decydują się wejść na zakazany teren, co prowadzi do serii tajemniczych zdarzeń w ich dotychczas spokojnym miasteczku. A zatem zobacz gdzie obejrzeć cały film Czarny Młyn online po polsku!
Spis treści
Odkrywają, że w młynie kryje się tajemnicza siła, stanowiąca potencjalne zagrożenie. Aby ją pokonać, muszą działać wspólnie, ale na finał tej walki nie są w stanie się przygotować. W kluczowej roli okazuje się coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Ważną rolę odegra również Mela, której pozorna słabość ujawni się jako niezwykły dar.
Czarny Młyn cały film skutecznie oddaje ekonomiczne realia polskiej wsi oraz trafnie portretuje dzisiejszą młodzież, szczególnie w zakresie używania języka. Dialogi brzmią naturalnie i nie są sztuczne, co jest sporym osiągnięciem, biorąc pod uwagę specyfikę młodzieżowego słownictwa oraz ograniczenia młodych aktorów. Reżyser, Palej, wykazuje się umiejętnością prowadzenia młodych aktorów.
Jednakże, pomimo wiarygodnej konstrukcji i socjologicznego potencjału filmu, zakończenie pozostawia pewien niedosyt. Zwłaszcza ze względu na efekty specjalne, które mogą wydawać się nie do końca przekonujące. W filmie to, co niesamowite, ujawnia się stopniowo. Ważną rolę odgrywa niepełnosprawna siostra Iwa, króliki sąsiadki, a nawet zepsuty piekarnik matki. Wszystko to dodaje napięcia i podkreśla trudną sytuację ekonomiczną bohaterów, zastanawiając, jak matka poradzi sobie bez swojego głównego narzędzia pracy.
Wyświetl ten post na Instagramie
Czarny Młyn cały film online, który początkowo rozwija się jako sugestywny obraz realiów społecznych, zmierza ku bombastycznemu zakończeniu. Niestety ani nie rozwiązuje ono zagadki, ani nie przynosi satysfakcji. Zamiast logicznej konkluzji, widz otrzymuje serię pytań i nadmiar cyfrowych efektów, które nie wydają się mieć większego znaczenia. Niesamowitość, wcześniej subtelnie sugerowana, teraz jawi się w pełnej krasie, jednak pozostaje niewyjaśniona i niedopowiedziana.
Pewne elementy fabuły pojawiają się nagle, sugerując, że widz powinien zaakceptować nierealistycznie superbohaterską estetykę. Można zastanawiać się, czy młoda widownia rzeczywiście potrzebuje tego rodzaju fantastyczności. Czy może lepiej sprawdziłaby się tradycyjna przygoda bez nadmiernego użycia efektów specjalnych i supermocy. Wydaje się, że reżyser mógł nie do końca zaufać młodzieżowej publiczności. Mimo że potrafi wiarygodnie przedstawić ich rzeczywistość i niełatwe charaktery.
Czy nie lepszym wyborem byłoby pozostanie przy konwencji kina społecznego, odzwierciedlającego autentyczną duszę młodych ludzi? W momencie, gdy reżyser, Palej, skupia się na tajemnicy i zwykłych wydarzeniach, nadając im nadprzyrodzony wymiar, film angażuje i intryguje widza. Problem pojawia się, gdy dochodzi do rozwiązania akcji. Styl finału radykalnie odbiega od reszty filmu, sprawiając wrażenie, jakby pochodził z zupełnie innego świata kinematograficznego.
Wydaje się, że twórcy mogli nieco zgubić się w stworzonej przez siebie fabule. Finał nie tylko nie przynosi spodziewanego rozwiązania zagadki. Ale również nie odpowiada na pytania postawione wcześniej w sposób logiczny i spójny z resztą opowieści. Największą wadą całego filmu Czarny młyn online jest niespodziewane wprowadzenie niskiej jakości efektów CGI, które wprowadzają do realistycznie przedstawionego świata elementy komiksowej fikcji.
Niestety, nie przynoszą one uciechy kreatywnością, a raczej rozczarowują swoją infantylnością i brakiem szacunku dla inteligencji widzów. Wydaje się, że twórcy próbowali przykryć braki narracyjne przy pomocy przesadnej realizacji i karykaturalnego wykorzystania estetyki filmów superbohaterskich. Przywołując porównanie do filmu „Gorący czwartek”, w którym biedni nastolatkowie kradną torbę ze smakołykami zachodnimi, wydającą się być wielkim skarbem.
Ale nie przynoszącą oczekiwanej satysfakcji, w „Czarnym młynie” również twórcy wydawali się przekonani, że dodanie cyfrowych efektów sprawi, iż Czarny Młyn cały film będzie przyciągał widzów niczym blockbuster. Okazało się jednak, że prostota i autentyczność prowincjonalnego realizmu są bardziej wartościowe niż sztuczne hollywoodzkie efekty.
Sortowanie według najpopularniejszych