Podczas oglądania całego filmu After 2 online, w wielu scenach nasuwa się wrażenie, że twórcy filmu celowo parodiują gatunek. Film zawiera sporo humoru, co pozwala widzom śmiać się razem z filmem, a nie z niego. W odróżnieniu od pierwszej części, wizerunek „bad boya” jest często przedstawiany w komediowy sposób. A bohaterka zyskuje na aktywności i nieprzewidywalności. W związku z tym trudno mówić o toksycznym wpływie postaci męskiej. Sama relacja między bohaterami, bazująca na ciągłym odchodzeniu i powracaniu, kłótniach oraz namiętności, jawi się jako toksyczna.
Spis treści
Rozważania o celowym pastiszu gatunku stają się mniej przekonujące, gdy przyjrzymy się twórcom scenariusza. Anna Todd, autorka oryginalnej książki, adaptująca własną powieść, oraz Mario Celaya, są stosunkowo nowi w branży scenarzystów. Może to wyjaśniać pewne nieścisłości w przedstawieniu czasu akcji, które pozostają zagadką, na przykład ile dni mija od początku filmu do końca. Przykładem może być scena, w której Tessa, po wypadku, szybko opuszcza szpital, a w następnej scenie jest już zdrowa.
Z kolei dla Hardina podróż między kontynentami wydaje się banalnie prosta, niemal jak zmiana skarpet. Z Ameryki Północnej do Europy i z powrotem w kilka minut. Jedyne, co wydaje się pewne w filmie, to moment rozpoczęcia Nowego Roku, kiedy to bohaterowie uczestniczą w odliczaniu do północy na imprezie. Co ciekawe, w tym kluczowym momencie bohaterowie znajdują się zamknięci w jednym z pokojów. Obejrzyj After 2 cały film online już teraz!
Aktorzy w całym filmie After 2 online ponownie napotykają trudności w scenach dramatycznych. Hero Fiennes Tiffin, grający Hardina, wydaje się być tak samo bezradny jak jego postać. Jednak Josephine Langford, wcielająca się w Tessę, otrzymuje okazję do zaprezentowania swoich umiejętności komediowych. Do obsady dołączyli też Dylan Sprouse, którego obsadzenie w roli „tego drugiego” może wydawać się nietrafione. Pojawia się również Louise Lombard jako matka Hardina oraz Charlie Weber, grający stereotypowego korporacyjnego szefa Tessy.
Ścieżka dźwiękowa filmu przypomina tę z „Pięćdziesięciu twarzy Greya” – dynamiczny montaż i popowe utwory w tle. Choć w tego rodzaju produkcjach rzadko zwraca się uwagę na stronę wizualną, warto odnotować jeden ujęcie, w którym Tessa stoi w mroku po jednej stronie ulicy. A po drugiej – oświetlony przez latarnię – stoi Hardin. Nie mogę nazwać „After 2” dobrym filmem, ale stanowi on zauważalny progres w stosunku do raczej przeciętnej pierwszej części.
Tym razem twórcy filmu udają się w przyciągnięciu uwagi widza, a nawet czasami w wywołaniu śmiechu. W niektórych scenach śmiejemy się z niezręczności twórców, ale biorąc pod uwagę ograniczenia materiału źródłowego, trudno było osiągnąć więcej. Skoro sam After 2 cały film nie bierze się zbyt poważnie, a wiadomo, że powstaną kolejne części, można próbować cieszyć się oglądaniem, śledząc absurdalne perypetie miłosne Tessy i Hardina.
W filmie najbardziej wyróżniają się postacie drugoplanowe. Dylan Sprouse stworzył wyjątkową postać, której sceny należą do najlepszych w filmie. Aktor stanął przed trudnym zadaniem, ponieważ w oryginalnej książce na drodze do serca Tessy pojawiają się dwaj inni mężczyźni – Zed i Trevor. Ze względu na ograniczenia czasu ekranowego, twórcy zdecydowali się połączyć te dwie postacie w jedną. W ten sposób tworząc postać dowcipnego ekonomisty, który swoim urokiem prześciga Hardina.
Uznanie należy się również Candice King oraz Charliemu Weberowi, którzy swoją grą aktorską dodali życia postaciom Kim i Christiana. To właśnie trio tych aktorów ratuje większość scen i ich kolejne występy mogą być przedmiotem zainteresowania widzów. Twórcy filmu zdecydowanie bardziej przyłożyli się do wierności książkowemu pierwowzorowi. A to zaowocowało większą ilością humoru, interesujących scen pobocznych oraz lepiej skonstruowanych dialogów.
Niestety, ze względu na różne cięcia scenariuszowe, postać Hardina została nieco zniekształcona. Zamiast młodego, pewnego siebie mężczyzny, widzimy postać bardziej przypominającą chłopca, który ciągle za Tessą podąża, często prosząc o przebaczenie. To sprawia, że postać ta budzi mniej pozytywnych emocji i powoduje pewien dysonans, jakby ten wątek był potraktowany mniej starannie. Mimo że After 2 cały film nie jest wybitną produkcją, kilka udanych elementów sprawia, że jego oglądanie jest całkiem przyjemne.
Pozostałe części serii:
Sortowanie według najpopularniejszych